j

Lorem ipsum dolor amet, consect adipiscing elit, diam nonummy.

Follow Us

Search

Empathia Creative
  -  Yaşam Stili   -  Aerin Parfüm Koleksiyonu

Aerin Parfüm Koleksiyonu

Değişik adaylarla flört ettiğim yılların ardından, aşık oldum. O’nu bulmuştum ve eğer bir ilişkiye adarsam kendimi, sonuna kadar sadık kalacağımı söyledim kendime. Mutluluktan uçarak bir olduk. İnsanlar bizi merak ettiler. Sokakta yabancılar durdular, bazen peşimden koştular sırrımızın ne olduğunu sormak için. Gururla paylaştım,Narciso Rodriguez, For Her Eau de Toilettei kullanıyorum.”

Kendiniz için doğru parfümü seçmek özel bir konu. Christian Dior’un meşhur sözü gibi, “Bir kadının parfümü, kendisiyle ilgili el yazısından çok daha fazla şey anlatır.” Bir kokuyla sinonim olduğunuzda, o kokunun en ufak bir izi bile başkalarının zihinlerinde hatıralarınızı canlandıracak güce sahiptir. O koku, sizin imzanız olur.

En son New York seyahatimde bir güzellik dükkanında dolanırken, Aerin Parfüm Koleksiyonu beni cezbetti. Doğal taşlardan alınan ilhamla güçlü, aynı zamanda femininen bir hava veren pastel renkli kapaklarının yanı sıra, şişelerin duruluğu o kadar temiz ve davetkar gözüküyordu ki! “Denemek ister misiniz?” diye sordu tezgahtar bayan. Her ne kadar Narciso’yu aldatıyor gibi hissettiysem de, insanı sarhoş eden çiçek kokularının beni sarmalamasıyla,  “Neden olmasın?” dedim, ve dememle birlikte elim Iris Meadow (Süsen Ovası)’na doğru uzandı.iris meadow

Zengin ormanları anımsatan odunsu tonlara eşlik eden tatlı Frenk-üzümü ve Mısır Yaseminiyle, sanki şehrin bilindik koşuşturmasını geride bırakıyor da huzurlu, dolu dolu bir bahçeye adım atıyormuşum gibi hissettim. İşte tutkulu ilişkiler böyle başlar. Beni yeni, taze ve güzel hissettirdi. Dönüşmeye çalıştığım kadının esansını yakalayarak, hayatta nerelere varmak istediğimin fantazisini yarattı.

Kendimizden ne kadar emin olursak olalım, hayallerimiz ve deneyimlerimizin doğrultusunda gelişiyoruz sürekli. Zamanla, değişmememiz kaçınılmaz ve dönüşümümüzün ilk belirtileri hep yüzeyde başlayıp (daha kolay), içimize doğru aksiyonlarımızla hareket eder. Yeni bir saç kesimi, kıpkırmızı giyebilmek için ani cesaret, salondaki koltuğumuzun kılıfını değiştirmek…

İçimde sabırsızlıkla dönüp dolaşan değişimin farkındalığıyla – kendi kendini şehir kızı olarak etiketlemişken şimdi acilen doğaya çekilme ihtiyacı duymam, bir çok çılgın partinin sahibi ve misafiriyken şimdi çevremde sadece seçilmiş en yakın dost ve aile fertlerimin olmasını tercih etmem, kendime duyduğum şüphelerle boğulurken şimdi öz güvenle kıyıya doğru yüzmem – sonunda bu evrimi en eski ve etkili duyumuz aracılığıyla yansıtacak bir şeye bu kadar kişisel bir yanıt vermem doğaldı sanırım. Koku. aerin

Benim için Aerin’i, dükkanlarda üzerimize son moda diye sıkılan bir sürü popüler markadan ayıran, koleksiyonun saflığı ve hafifliği. Parfüm sürmüşsünüz gibi değil de, sanki derinizden doğal olarak muhteşem bir aroma yayılıyormuş gibi geliyor. Her aromanın esansı kendine has. Hepsi farklı bir modu yakalıyor. Farklı bir mevsimi…

waterlily sunlilac pathNe kadar cazibeli Lilac Path (Leylaklı Patika)… Kendine ek olarak Yasemin, Angelica tohumu, Portakal Çiçeği notlarıyla, leylakların kışın sona erdiği haberiyle geldiği, bir o kadar da hızlı bizleri terkettiği narin zamanı muhafaza ederek. Ne kadar bohem Waterlily Sun (Nilüfer Güneşi)… Sicilya Bergamotuyla güneşin derin yoğunluğu, ve huzurlu sıcaklığını Misk ile dengeleyerek.

amber muskgardenia rattanPeki ya Amber Musk (Kehribar Miski)… Gül özü ve leziz Hindistancevizi Suyuyla yaptığı baharatlı birleşim, en keyifli kış hatıralarımızı – sıcak şarap, kar, battaniyeler – cildimizde yeniden canlandırıyor. Gardenia Attan’ın ufacık bir serpintisi bile, Gardenya ve Sümbül gibi feminen beyaz çiçeklerin karışımıyla, modumuzu hemen değiştirip bizi kumsalda geçirdiğimiz o mükemmel güne geri götürüyor.esteetur

Her kokuyu daha da özel kılan bana göre bir de yaratıcıları Aerin Lauder’in kendisi. Estée Lauder’in torunu, kendisi sadece bu dev markanın yüzü ve varisi değil. Ailesinin kalıtını o kadar nostalji, ince ruh ve sevgiyle taşıyor ki, koleksiyon çok daha kişiselleşiyor. Her şişe, bir hikaye anlatıyor.

evening roseikat jasmineÖrneğin, Cognac ve Gülün zengin eşliğini içeren Evening Rose (Gece Gülü)’nün ilhamı, dedesinin akşamları hep cognac içmesi, ve onun güvenli kollarındaki küçük Aerin’in parmağını dedesinin içkisine sokmasından geliyormuş. Sümbül Çiçeği ve Hanimelinin yumuşak dokunuşuyla daha da derinleşen mevsimsiz Ikat Jasmine (İkat Yasemini), anneannesinin klasik renk kombinasyonu mavi & beyaz’a duyduğu hayranlık düşünülerek yaratılmış. Ve nasıl ilk hatıralarından biri Estée’nin kullandığı parfümünün adımını attığı an arabayı doldurmasıymış… Buna bayılıyorum.

Kokular hatıralarımızdır. Bir anı yakalarlar. Hatırlatırlar. Aynı zamanda gelişimimizle ilgilenirler. Coco Chanel’in açık ve net uyarısı gibi, “Parfüm kullanmayan bir kadının geleceği yoktur.” Kendimize seçtiğimiz bir koku yeni anılar yaratacaktır, havaalanında arkadaşımıza hoşgeldin diye sarıldığımızda, sevgilimizin gömleğinde kokumuzun izi kaldığında, veya bir yeri, arabayı mesela, imzamızla doldurduğumuzda. Bu yüzden özen göstermeli. Parfüm özgünlüktür. Karakterdir. Belirli bir mod sergiler, mesaj yollar.

Peki benim, Narciso Rodriguez ve yeni keşfettiğim Aerin Lauder arasındaki bu ménage à trois ne olacak? Değişikliğin iyi, hatta gerekli bir şey olduğunu öğreniyorum. Mevsimlerle beraber biz de değişiyoruz. Önceliklerimiz, tutkularımız, güçlü ve zayıf yönlerimiz de aynı şekilde. Ama özümüz hep aynı. Narciso da benim özüm gibi. Beni her zaman güzel göstereceğini bildiğim güvenilir kotlarım gibi. Beni asla hayal kırıklığına uğratmayacağından emin olduğum küçük siyah elbisem gibi. Aerin ise benim potansiyelim. Fantazim. Değişen ruhum. Geleceğin nasıl kokmasını istediğimi hatırlatan bir şişe.

Neden olmasın?